Elfogadom az Adatvédelmi nyilatkozatot!

PAKTUM

Új lehetőségekkel bővül az idei nyári diákmunka program

A Pénzügyminisztérium 2018-ban is meghirdeti a nyári diákmunka programot 3 milliárd forintból, amelynek keretében a 16-25 év közötti diákok kaphatnak munkalehetőséget - nyilatkozta az MTI-nek Varga Mihály.

A pénzügyminiszter elmondta, a programban új elemként jelenik meg, hogy - az erős munkaerő-kereslet kielégítése érdekében - a területi, települési önkormányzatok és az önkormányzati fenntartású intézmények mellett ezentúl a mezőgazdaság és vendéglátás területén működő vállalkozások esetében is támogatható a diákok legfeljebb napi 8 órás foglalkoztatása.

A tárcavezető ismertette, utóbbi esetben a munkabér és a kapcsolódó szociális hozzájárulási adó együttes összegének 75 százalékát térítik meg a munkáltatónak, a fennmaradó bérköltséget és járulékait a foglalkoztatónak kell viselnie. 

Varga Mihály elmondta, a program már diákkorban hivatott elősegíteni a fiatalok munkához jutását, a korai munkatapasztalat mellett pedig a jövedelemszerzés lehetőségét is biztosítja. 

Az idén rendelkezésre álló összegből arra számítanak, hogy ismét mintegy 25-30 ezer diák számára biztosíthatnak munkát a nyári időszakban - fogalmazott a miniszter. 

Mint mondta, a program népszerűségét jelzi, hogy tavaly több mint 27 ezer diák vett részt benne, sokan közülük a kötelező szakmai gyakorlatukat is így teljesítették. 

Ismertetése szerint a programban azok a nappali tagozatos diákok vehetnek részt, akik a tényleges foglalkoztatásukkor (leghamarabb június 18-án) már betöltötték a 16. életévüket, és legkésőbb a program befejezésekor (augusztus 31-én) még nem múltak el 25 évesek. Tavaly több mint 27 ezer fiatal szerzett munkatapasztalatot a program keretében. 

A program a béreket támogatja, az önkormányzatok esetében százszázalékos a támogatás, amely legfeljebb két hónapra adható, június 18. és augusztus 31. között, maximum napi hat órás időtartamra. Összege a minimálbér, illetve a garantált bérminimum időarányos részének felel meg, így a szakképzettek esetében 135 375 forint, a szakképzettséggel nem rendelkezők esetében 103 500 forint lehet személyenként és havonta. 

Az önkormányzatoknak és a vendéglátásban, illetve mezőgazdaságban tevékenykedő cégeknek a járási hivatalokhoz kell benyújtaniuk a felmerülő munkaerőigényüket. A diákok az illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályánál regisztrálhatják magukat - tette hozzá a pénzügyminiszter.

Forrás: MTI

Címkék:

KÖZÖSSÉG

KÖZELGŐ ESEMÉNYEK

szja, call center, őstermelő, operátor, ács, lakatos, projektmenedzser, mezőgazdasági gépész, mérnök, pizzafutár, szerelő, támogatás, eszköz beszerzés, bolti eladó, új generáció, betanított munkás, munkavállaló, rendezvényszervező, munkavédelmi hatóság, pénzügyi nyilvántartó, pályaválasztás, karosszérialakatos, 2018., álláskeresés, segítség, mobilfejlesztés, segédmunkás, innovációs tevékenységek, minimálbér, munkaügyi ellenőrzés, gyógypedagógus, cipő alja készítő, bevallás, mérnök szakma, beszállítói minőségfejlesztő mérnök, földmérő, hidegburkoló, takarító, takarítónő, megújuló energiaforrások, webszerkesztő, kézi anyagmozgató, elektroműszerész, civil szervezetek, munka törvénykönyve, kertész, kertészeti munkatárs, munkáltató, mezőgazdaság, ingyenes, állásinterjú, munkavédelemi ellenőrzés, gépészmérnök, lovász, kőműves, pályázatok, sorkezelő, KKV, manikűr, csomagoló, műszaki vezető, 2018, férfi ruhakészítő, anyaggazdálkodó, villanyszerelő, paktum iroda, kiszolgáló, karosszéria lakatos, mezőgazdasági munkás, csatornarendszer karbantartó, felszolgáló, gépkarbantartó, tetőfedő, pincér, szakképesítés, garantált bérminimum, családi adókedvezmény, faipari segédmunkás, felhőalapú szolgáltatások, vízhálózat karbantartó, GINOP, nyomdai kisegítő, bérkalkulátor, angol, bérfelmérés, mezőgazdasági gépkezelő, recepciós, önkormányzatok, gépszerelő, betegszabadság, adminisztrátor, GYES/GYED, ápoló, bádogos, tehergépkocsi-vezető, üzletkötő, energiahatékonyság, futár, állványozó, értékesítő