Elfogadom az Adatvédelmi nyilatkozatot!

PAKTUM

Már több mint 20 ezren vesznek részt a nyári diákmunka programban

Már több mint 20 ezren vesznek részt a Pénzügyminisztérium által meghirdetett nyári diákmunka programban, akiknek a száma augusztus végére meghaladhatja a 30 ezret is - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter az MTI-nek csütörtökön.

Közölte, a nagy érdeklődésre való tekintettel további 400 millió forint támogatást biztosítanak a megyéknek a programra, így már összesen 3,4 milliárd forinttal támogatja a kormány a 16-25 év közötti diákok munkatapasztalat-szerzését.

A tárcavezető emlékeztetett rá, hogy a területi, települési önkormányzatok és az önkormányzati fenntartású intézmények mellett az idei évtől a mezőgazdaság és vendéglátás területén működő vállalkozások esetében is támogatható a diákok legfeljebb napi 8 órás foglalkoztatása. A mintegy 20 ezer diákból több mint 1500-an a turizmus, vendéglátás területén, mintegy 300-an pedig mezőgazdasági cégeknél helyezkedtek el.

Kifejtette, az erős munkaerő-kereslet kielégítése érdekében célozták meg ezeket a piaci szegmenseket, a cégek érdeklődése pedig nagy a diákmunkások iránt. A program már diákkorban hivatott elősegíteni a fiatalok munkához jutását, a korai munkatapasztalat mellett pedig a jövedelemszerzés lehetőségét is biztosítja - tette hozzá Varga Mihály.

A programban azok a nappali tagozatos diákok vehetnek részt, akik a tényleges foglalkoztatásukkor - leghamarabb június 18-án - már betöltötték a 16. életévüket, és legkésőbb a program befejezésekor - augusztus 31-én - még nem múltak el 25 évesek. A kormány a béreket támogatja, az önkormányzatok esetében százszázalékos a támogatás, amely legfeljebb két hónapra adható, június 18. és augusztus 31. között, maximum napi hat órás időtartamra. Összege a minimálbér, illetve a garantált bérminimum időarányos részének felel meg, így a szakképzettek esetében 135 375 forint, a szakképzettséggel nem rendelkezők esetében 103 500 forint lehet személyenként és havonta.

Az önkormányzatoknak és a vendéglátásban, illetve mezőgazdaságban tevékenykedő cégeknek a járási hivatalokhoz kell benyújtaniuk a felmerülő munkaerőigényüket. A diákok az illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályánál regisztrálhatják magukat - mondta el a pénzügyminiszter.

Forrás: MTI

Címkék:

KÖZÖSSÉG

KÖZELGŐ ESEMÉNYEK

vállalkozás, próbaidő, családi adókedvezmény, kertészeti munkatárs, táppénz, gépkarbantartó, call center, csomagoló, betanított munkás, felszolgáló, bolti eladó, karbantartó, műszaki vezető, autóbusz vezető, tűzőnő, Anyagvizsgáló laboratóriumi szakmérnök, képzés, férfi ruhakészítő, állványozó, tehergépkocsi-vezető, földmérő, pénzügyi nyilvántartó, családi pótlék, hiányszakma, manikűr, TB ügyintéző, bérfelmérés, visszaigénylés, forgácsoló, önkormányzatok, kormányhivatal, konyhai kisegítő, szakképzési hozzájárulás, építésvezető, hegesztő oktató, gépszerelő, anyaggazdálkodó, pizzafutár, kfi, paktum, felhőalapú szolgáltatások, pincér, kőműves, munkavállaló, állás, szakmanépszerűsítő videó, pályázatok, kutatás fejlesztés és innováció, alkatrész értékesítő, betegszabadság, könyvelő, támogatás, Nemzeti Adó- és Vámhivatal, uniós források, NAV, mobilfejlesztés, munkaviszony, szakács, csatornarendszer karbantartó, bérszámfejtő, új állás, műszerész, ács, GYES/GYED, mérnök szakma, üzletkötő, Szombathely, bérkalkulátor, rendezvényszervező, szerszámgépjavító, takarító, grafikai munkatárs, kiszolgáló, munkavédelmi hatóság, projektmenedzser, gépész tervező, hidegburkoló, karosszérialakatos, adminisztrátor, targoncavezető, munkaügyi ellenőrzés, ács-állványozó, mezőgazdasági vállalkozó, segédmunkás, munkáltató, pedikűr, pultos, hegesztő, mérnök, raktáros, minimálbér, állásajánlat, 2018, mezőgazdasági gépész, versenyképesség, szigetelő, webszerkesztő, lángvágó, betanított kárpitos, eszköz beszerzés